5. ročník projektu Domestos pre školy = 5. šanca na zlepšenie škôl SR

Školský servis, 20. júna 2018 14:45

Mnoho materských a základných škôl na Slovensku spája rovnaký problém – nízka úroveň sociálnych zariadení a nedostatok finančných prostriedkov na ich renováciu.

Bratislava 20. júna (SkolskyServis.sk) - Preto štartuje značka Domestos i tento rok už piaty ročník projektu zameraného na zlepšovanie prostredia školských toaliet. Školy a škôlky si môžu vybojovať peňažnú výhru a tovar od partnerov projektu na rekonštrukciu toaliet, čím zabezpečia lepšie sociálne prostredie pre ďalšie slovenské deti.Slovenské materské a základné školy budú mať po piatykrát možnosť súťažiť o finančné výhry, vďaka ktorým môžu zrekonštruovať v prvom rade prostredie toaliet, prípadne iné priestory na svojich školách. Celkom si víťazné školy projektu Domestos pre školy prerozdelia 23 900 eur. Ďalších 100 škôl a škôlok získa šek na produkty Domestos. Aby mali všetky školy zabezpečené rovnocenné podmienky na víťazstvo a inštitúcie s väčším počtom detí neboli vo výraznej výhode, výhry sú rozdelené do dvoch kategórií – absolútny počet bodov a prepočet bodov na žiaka, v každej kategórii sú potom ohodnotené školy a škôlky zvlášť.

Školu je možné zaregistrovať na webovej stránke projektu www.domestospreskoly.sk, kde budú od septembra do konca roka postupne zverejňované tvorivé súťažné úlohy zamerané na rozvoj detí, ich hygienických návykov a dobrú pohodu v škole. „Z prieskumu vyplýva, že takmer 40 % detí si v škole zabúda po použití toalety umyť ruky. Toto číslo je pre nás natoľko alarmujúce, že sme sa aktuálny ročník rozhodli zamerať predovšetkým na edukáciu a osvojovanie základných hygienických návykov u detí,“ vysvetľuje Vojtěch Buřič, brand manager značky Domestos.

Nápomocní môžu byť i rodičia, ktorí budú môcť na webe projektu za svoju školu hlasovať alebo nakupovať výrobky značky Domestos, za ktoré môžu škole venovať body. Následne v januári 2019 prebehne vyhlásenie výsledkov a odovzdanie šekov víťazom a potom už budú postupne jednotliví víťazi realizovať rekonštrukcie na svojich školách.
Téma TASR