Spúšťa sa 3. ročník finančného vzdelávania detí na základných školách

TASR, 21. marca 2018 11:11

Hlavnou témou v školskom roku 2017/2018 bude opäť finančná gramotnosť, ktorá je stále viac a viac žiadaná.

Bratislava 21. marca (TASR) - V poradí tretí ročník vzdelávania detí na základných školách spúšťa nezisková organizácia Junior Achievement (JA) Slovensko v spolupráci s dobrovoľníkmi zo spoločnosti MetLife. Hlavnou témou v školskom roku 2017/2018 bude opäť finančná gramotnosť, ktorá je stále viac a viac žiadaná. Prvých dvoch ročníkov sa zúčastnilo takmer 5000 detí. TASR o tom v stredu informovali organizátori projektu.
Financie naše každodenné na Tilgnerke v Bratislave - Ilustračné foto Foto: Mgr. Silvia Bodláková

Program JA Základy podnikania je voľnočasový vzdelávací program pre piaty a šiesty ročník základných škôl. Jeho cieľom je poskytnúť žiakom praktické informácie o organizácii a fungovaní podniku v systéme slobodného podnikania. Predpokladá sa, že do programu, ktorý trvá približne päť až sedem týždňov, sa v tomto školskom roku zapojí približne sto dobrovoľníkov. Tí oboznámia zhruba 2200 detí z takmer 120 tried na 70 základných školách na Slovensku so svetom financií a základnými pojmami finančnej gramotnosti. Počas tohto obdobia si deti vyskúšajú teóriu prepojenú s praktickým svetom ekonomiky, obchodu a financií.

Počas predchádzajúcich dvoch ročníkov sa prostredníctvom tohto programu takmer 5000 detí dozvedelo základné informácie o peniazoch, založení a organizácii firmy, manažmente, výrobe a marketingu. Žiaci si mali možnosť na vlastnej koži vyskúšať pohovor do zamestnania, hrali sa na kusovú výrobu a výrobnú linku. Zároveň prenikli aj do tajov marketingu. Deťom v 230 triedach odovzdalo svoje skúsenosti 65 dobrovoľníkov zo spoločnosti MetLife.Téma TASR