Žilina investovala do rekonštrukcie Detských jaslí 85.000 eur

TASR, 11. septembra 2017 10:30

Hlavnú kuchyňu, tri výdajne stravy, hlavný vchod do budovy a vzduchotechniku zrekonštruovalo mesto Žilina v Detských jasliach na Veľkej okružnej.

Detské jasle na ulici Veľká Okružná v Žiline prešli rekonštrukciou Foto: Mesto Žilina


Žilina 11. septembra (TASR) – Hlavnú kuchyňu, tri výdajne stravy, hlavný vchod do budovy a vzduchotechniku zrekonštruovalo mesto Žilina v Detských jasliach na Veľkej okružnej.

Podľa vedúcej jaslí Ľubice Hajdukovej si druhá etapa rekonštrukcie vyžiadala investíciu 85.000 eur. "Hlavná kuchyňa sa rozširovala a je úplne nanovo vybavená spotrebičmi. Robili sa výdajne stravy na každom oddelení a prerábala sa vzduchotechnika. Pritom sa ešte omaľovali chodby aj všetky miestnosti, kde sa robili rekonštrukčné práce," informovala Hajduková.

Detské jasle na ulici Veľká Okružná v Žiline prešli rekonštrukciou Foto: Mesto Žilina


Primátor Žiliny Igor Choma zdôraznil, že zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta rekonštruujú podľa finančných možností. "Optimálne by bolo, keby sa to urobilo vždy kompletne celé. Ale musíme to robiť po častiach - ako sú financie, tak postupujeme ďalej. Aj tu ešte budeme musieť dorobiť toalety, fasádu, záhradu, plot. To je otázka budúceho, možno ďalšieho roka. V každom prípade, ja si predstavujem, že o tri roky budú jasličky také, ako majú byť," povedal Choma.
Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac