Zápisu do MŠ v Nitre bude predchádzať týždeň otvorených dverí

TASR, 25. januára 2014 18:34

Od 10. do 14. februára 2014 bude v nitrianskych škôlkach prebiehať Týždeň otvorených dverí.

Foto: mesto Žilina


Nitra 25. januára (TASR) – Zápis do 25 materských škôl (MŠ) v Nitre bude prebiehať v druhej polovici februára. Ako informovala radnica, zápisy sa budú konať centrálne pre všetky MŠ v kongresovej sále mestského úradu od 17. do 24. februára. Aby sa rodičia pri výbere vedeli lepšie rozhodnúť, bude v škôlkach od 10. do 14. februára prebiehať Týždeň otvorených dverí.

Záujem o MŠ v Nitre býva už niekoľko rokov vysoký. Svoje deti tu chcú umiestniť rodičia z mesta, ale aj z okolitých obcí. Vlani musel magistrát otvoriť dodatočne dve nové triedy na MŠ Čajkovského. Ako informovala radnica, podmienky prijímania detí do materskej školy stanovuje jej riaditeľka. V minulých rokoch platila zásada, že sa do mestských škôlok najprv umiestňovali deti s trvalým pobytom na území Nitry a až potom deti z okolitých obcí.

Pri zápise do MŠ musia rodičia predložiť žiadosť o prijatie dieťaťa, potvrdenie o jeho zdravotnom stave a k nahliadnutiu aj rodný list. "Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie," informovalo mesto. Pre takéto deti sú vytvorené podmienky v MŠ Nábrežie mládeže, kde je trieda pre deti s mentálnym postihnutím. Deti s poruchami zraku môžu navštevovať škôlku na Piaristickej ulici a trieda pre deti s poruchami sluchu je vytvorená v MŠ Štiavnická.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac