Veselé zúbky sú späť v materských školách

Školský servis, 31. marca 2018 10:31

Siedmy ročník projektu Veselé zúbky.

Bratislava 31. marca (SkolskyServis.sk) - Spoločnosť dm drogerie markt už od roku 2012 podporuje zdravie zúbkov detí prostredníctvom veľmi obľúbeného sociálneho projektu Veselé zúbky. V spolupráci s generálnym partnerom – značkou ODOL – tento rok spustili svoj už siedmy ročník, ktorý opäť vráti Veselé zúbky do materských škôl. Tie môžu pre svoje deti vyhrať koncert Zúbkovej hliadky, produkty dm v hodnote 2 000 eur, ako aj ďalšie skvelé ceny. Stačí, ak sa do konca apríla 2018 zapoja do pre ne vyhlásenej súťaže, a to veľmi jednoducho – zaslaním fotografií zo Dňa Veselých zúbkov vo svojej materskej škole.

Projekt každoročne zožína veľký úspech a zaznamenáva obrovský posun v povedomí detí a ich rodičov v oblasti dentálnej hygieny. O záujme o Veselé zúbky a informácie, aké šíria, svedčí aj sledovanosť náučných zúbkových rozprávok a videoklipov k pesničkám, ktoré k dnešnému dňu majú takmer 27 miliónov videní.

Foto: DM


Základy správnej dentálnej hygieny treba budovať už od útleho veku, čo je zodpovednosťou každého rodiča. Naučiť deti správne si umývať zúbky je rovnako dôležité ako sa napríklad zdravo stravovať či umývať. Akým spôsobom však docieliť, aby to šlo bez prehovárania či zbytočného plaču? Ak si rodičia prizvú na pomoc Veselé zúbky, ukážu deťom vhodnú techniku čistenia zúbkov, ktorá ich bude dokonca aj baviť. Vďaka zúbkovým pesničkám sa nenútene a s radosťou naučia základné pravidlá ústnej hygieny. Pesničky a rozprávky v podaní Mira Jaroša, Zuzky a Moniky Haasových, Roba „Zubožrúta“ Pappa, Bystríka a zubnej lekárky Katky Bartonkovej sú pre deti nielen zábavou, ale aj skvelým a najmä hravým návodom, ako na to.

Aby sa o pravidlách správneho umývania zúbkov dozvedelo čo najviac detí a rodičov, tomu vedia napomôcť práve materské školy. A preto sa Veselé zúbky opäť vrátili do materských škôl.

Ako sa zapojiť do súťaže?
Stačí, ak v materskej škole pripravia pani učiteľky pre deti a ich rodičov Deň Veselých zúbkov, kde im vysvetlia, ako sa o zúbky správne starať, a do dm pošlú fotografie cez prihlášku na stránke www.veselezubky.sk. A aby im Deň Veselých zúbkov prebehol ľahšie, môžu si na webe v sekcii NA STIAHNUTIE stiahnuť inštruktážnu zúbkovú sadu, určenú na vysvetlenie správnej techniky čistenia zúbkov, brožúrku, kvíz pre rodičov, pomocný opis Dňa Veselých zúbkov a mnohé ďalšie praktické materiály a pomôcky určené na prácu s deťmi.

Veselozúbkové ceny
S Veselými zúbkami neodíde nik naprázdno. Z prihlásených škôl vyhrá v každom kraji jedna materská škola návštevu Zúbkovej hliadky Zuzky a Moniky Haasových, Roba „Zubožrúta“ Pappa, Bystríka, Martina Chynoranského a zubnej lekárky Katky Bartonkovej s programom. K tomu z ďalších piatich vyžrebovaných materských škôl v každom kraji získajú prihlásené deti veselozúbkové balíčky a každá zapojená materská škola získa podpísaný plagát Zúbkovej hliadky a štýlovú nálepku napríklad na vstupné dvere „Aj my máme veselé zúbky“.

Zubožrútska súťaž o balíček v hodnote 2 000 eur
V rámci tohtoročného projektu je vyhlásená aj špeciálna súťaž „Najoriginálnejší Zubožrúti“, v ktorej môže materská škola získať balíček produktov od dm drogerie markt v hodnote až 2 000 eur. Stačí poslať fotografiu Zubožrúta, ktorého vo svojej triede vyrobili alebo zaňho niekoho prezliekli. Zúbková hliadka potom vyberie 10 najoriginálnejších Zubožrútov a o celkovom víťazovi rozhodne hlasovanie na facebookovej stránke dm drogerie markt Slovensko.


O PROJEKTE
Zlý stav detského chrupu je spôsobený najmä nedôslednosťou rodičov a zlou výchovou v oblasti dentálnej hygieny. Základom zdravých zubov je zvládnutie správnej techniky čistenia a celkovej starostlivosti o chrup. V prípade detí starostlivosť závisí od ich rodičov a od toho, ako sa o ich zúbky starajú či nestarajú. Cieľom projektu Veselé zúbky je preto zaujímavou a hravou formou vzbudiť v deťoch záujem o čistenie zúbkov a získať si pozornosť ich rodičov pre to, ako sa o detské zúbky starať tak, aby boli vždy zdravé a veselé. Lebo práve rodičia sú tí, kto vytvára správne či nesprávne návyky u detí a ovplyvňuje to, či dieťa má, alebo nemá kazy. Na dm youtubovom kanáli Veselé zúbky tak nájdete Inštruktážne zúbkové video, rozprávky Zubožrút, Zubné kefky, Medzizubné kamarátky, Zdravá strava a Trvalé zúbky, ako aj videoklipy k šiestim zúbkovým pesničkám.
www.veselezubky.sk


SkolskyServis.sk informovala Iveta Haulíková

Téma TASR