SPIŠSKÁ BELÁ: Mesto získalo financie na prístavbu MŠ na Mierovej ulici

TASR, 18. septembra 2017 9:15

VPrešovskom kraji sa takýmto spôsobom rozšíri kapacita 32 materských škôl.

Spišská Belá 18. septembra (TASR) – Materská škola na Mierovej ulici v Spišskej Belej sa rozšíri. Samospráva uspela s projektom na získanie eurofondov od Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v rámci výzvy na rozširovanie kapacity materských škôl. Ako informoval primátor Spišskej Belej Štefan Bieľak, v Prešovskom kraji sa takýmto spôsobom rozšíri kapacita 32 materských škôl.
Foto:

Samospráva získala nenávratný finančný príspevok vo výške 782.958 eur. "Celkové náklady na projekt sú naplánované na 826.400 eur a povinné päťpercentné spolufinancovanie z rozpočtu mesta je vo výške viac ako 43.000 eur. Skutočné náklady budú určené až po uskutočnení verejného obstarávania na zhotoviteľa tejto stavby," uviedol Bieľak.

V rámci tohto projektu mesto chce uskutočniť prístavbu k súčasnej budove na Mierovej ulici. "V prístavbe sa plánujú vytvoriť štyri nové oddelenia pre maximálne 84 detí. Počíta sa s presunom troch tried z elokovaného pracoviska na Zimnej ulici, kde je momentálne 45 detí, do priestorov novej prístavby," priblížil primátor. Zároveň sa vytvoria dve nové triedy z novoprijatých detí. "V prístavbe mesto plánuje zriadiť aj novú kuchyňu s jedálňou a veľkú spoločenskú miestnosť pre celú škôlku," doplnil Bieľak. Podľa jeho ďalších slov s výstavbou by sa malo začať na začiatku leta 2018.

siv vsTéma TASR