Škôlka na Kollárovej: dobre investované peniaze

Školský servis, 21. decembra 2018 14:53

MŠ na Ulici Jána Kollára v Malackách zaujme každého okoloidúceho výraznou novou bielou fasádou so zaujímavými farebnými prvkami okolo okien.

Malacky 21. decembra (SkolskyServis.sk) - Ešte pred pár týždňami sa tam intenzívne pracovalo na kompletnej rekonštrukcii. Po niekoľkých mesiacoch odstávky je dnes znovu plná detského štebotu a smiechu.
Foto: Ľ. Pilzová

Zmodernizovanú škôlku navštívil podpredseda vlády a minister životného prostredia László Sólymos. V sprievode riaditeľky MŠ Martiny Novotovej, primátora mesta Juraja Říhu a generálneho riaditeľa akciovej spoločnosti Pozagas si prezrel jej zrekonštruované priestory. Neskrýval spokojnosť, veď Environmentálny fond, ktorý patrí pod jeho rezort, venoval 110-tisíc €. Vďaka nim má budova zateplenie, nové okná a dvere. „Pomáhame všade tam, kde to má zmysel. Som rád, že som sa na vlastné oči mohol presvedčiť, ako užitočne sa využili peniaze z Envirofondu,“ konštatoval minister.

Okrem zateplenia, okien a dverí má škôlka aj novú fasádu, zmenenú dispozíciu vstupu, zrenovované šatne, výdajňu jedla a sociálne zariadenia pre deti i zamestnancov, jedny kompletne nové WC, vymenené všetky podlahy, nové elektrické rozvody, nové osvetlenie, sadové úpravy i trávniky. Keďže ide o najväčšiu MŠ zo všetkých šiestich, ktoré máme v Malackách, okrem mestských peňazí výrazne pomohli aj externé zdroje zo spoločností Pozagas, HEER a MP Stavby. Spoločnosť Pozagas je tradičným podporovateľom mestských projektov ako povedal jej generálny riaditeľ, sú to dobre investované peniaze.

Za uplynulé štyri roky sa do materských škôl v Malackách investovala historicky najvyššia suma – viac ako 2 milióny €. Vďaka rekonštrukcii budov a navýšeniu kapacity ako jedno z mála miest na Slovensku nemáme problém s prijímaním detí. Máme umiestnené všetky trojročné deti a rezervu pre prijatie detí mladších ako 3 roky. Investície pokračujú aj ďalej: máme podané eurofondové projekty na rozšírenie kapacity MŠ na Záhoráckej a na výstavbu detských jaslí. Okrem toho je v pláne komplexná modernizácia kuchýň v škôlkach.

Text a foto: Ľ. Pilzová

Téma TASR