MŠ na Bernolákovej ulici je po rekonštrukcii energeticky úsporná

TASR, 5. novembra 2017 6:58

Vedenie prešovskej radnice si Medzinárodný deň materských škôl, ktorý pripadá na sobotu 4. novembra, pripomenulo v piatok prehliadkou zrekonštruovanej Materskej školy na Bernolákovej ulici.

Prešov 5. novembra (TASR) – Vedenie prešovskej radnice si Medzinárodný deň materských škôl, ktorý pripadá na sobotu 4. novembra, pripomenulo v piatok prehliadkou zrekonštruovanej Materskej školy na Bernolákovej ulici. Ako informovala hovorkyňa mesta Veronika Kmetóny Gazdová, preinvestovalo sa tu takmer 940.000 eur, mesto na vynovenie predškolského zariadenia získalo príspevok vo výške viac ako 892.000 eur.
Ilustračné foto Foto: TASR
Práce sú vo finálnej fáze. V rámci projektu dostala škôlka nové okná, strechu, zateplenie stien a vonkajšie omietky. Rekonštrukcia bola zameraná na zníženie energetickej náročnosti objektov. Teplo sa nebude strácať ani pri vetraní, keďže do škôlky bola zavedená rekuperácia vzduchu, čo je zariadenie pre vetranie s minimálnym únikom energie, uviedla hovorkyňa. Vymenené je aj kúrenie a do miestnosti zaviedli úsporné osvetlenie.

Hovorkyňa pripomenula, že už vlani v tejto škôlke mesto riešilo havarijný stav kopilitovej steny, ktorú nahradilo veľké plastové okno.

Podobná rekonštrukcia zameraná na zníženie energetickej náročnosti čaká aj Materskú školu na Volgogradskej ulici. Celkové oprávnené výdavky na túto stavbu boli schválené vo výške takmer 382.000 eur, pričom mesto získalo dotáciu viac ako 362.000 eur. Podporu z fondov EÚ v celkovom objeme 896.074 eur na zvýšenie kapacít infraštruktúry materských škôl získalo mesto Prešov na ďalšie dve materské školy. Na rekonštrukciu MŠ na Čapajevovej ulici je určených 540.875 eur a ďalších 355.199 eur pôjde na renováciu Materskej školy na Važeckej ulici, zvýši sa tým ich kapacita celkovo o 48 miest.


Téma TASR