Pre chrípkovú epidémiu zatvorili v Dolnom Kubíne 5 z 9 materských škôl

TASR, 7. februára 2018 13:31

V súvislosti so zvýšeným výskytom chrípky v detských kolektívoch materských škôl (MŠ) sa piati dolnokubínski riaditelia rozhodli prerušiť výučbu od stredy 7. februára do nedele 11. februára.

Dolný Kubín 7. februára (TASR) - Deti, ktoré navštevujú MŠ Obrancov mieru, MŠ Odbojárov, MŠ Kňažia, MŠ Na Sihoti a Cirkevnú MŠ sa do školských zariadení vrátia v pondelok 12. februára.
Ilustračné foto Foto: TASR

„Z dôvodu zvýšenej absencie v niektorých materských školách zapríčinenej akútnym respiračným ochorením nám Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Dolnom Kubíne odporučil prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v školách, kde neprítomnosť detí prekročila 30 percent,“ vysvetlil vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade (MsÚ) v Dolnom Kubíne Michal Švento.

Dodal, že najviac detí chýbalo v MŠ Odbojárov, kde počet neprítomných presiahol 55 percent, v ostatných školách je to v priemere o niečo viac ako 30 percent.

Okrem materských škôl je od stredy prerušené vyučovanie aj na prvom stupni základnej školy Cirkevnej spojenej školy. Ostatné základné i stredné školy podľa vyjadrenia referenta informovania verejnosti MsÚ Martina Buznu momentálne fungujú v bežnom režime.

Téma TASR