Poprad:Približne 350 škôlkarov absolvuje tento rok korčuliarsky výcvik

TASR, 21. septembra 2018 8:00

Cieľom je podľa radnice podpora aktívneho pohybu a športovania už u najmladšej vekovej kategórie.

Poprad 21. septembra (TASR) - Deti z popradských materských škôl sú opäť na ľade, populárny prípravný výcvik v korčuľovaní pre tamojšie materské školy (MŠ) pripravila samospráva v súlade s koncepciou rozvoja športu v meste. Cieľom je podľa radnice podpora aktívneho pohybu a športovania už u najmladšej vekovej kategórie.
Foto: Oliver Ondráš/TASR

S organizovanou výučbou korčuľovania u najmenších začala popradská samospráva už v roku 2013. „Mesto Poprad patrí medzi priekopníkov výučby korčuľovania detí v materských školách. Od začiatku celého projektu prešlo výcvikom už takmer dvetisíc detí. V aktuálnom školskom roku majú možnosť deti trénovať pod dohľadom bývalého legendárneho hokejového brankára Pavla Svitanu a jeho brata Petra,“ uviedol Peter Procházka z odboru školstva, mládeže a športu na Mestskom úrade v Poprade.

Výučbu korčuľovania absolvuje v tomto roku približne 350 detí z 10 škôlok. Ako prvá sa dostala na ľad MŠ Podtatranská. „Záujem o korčuľovanie v našej škôlke je veľký. Tento rok máme na ľade 50 detí vo veku päť až šesť rokov. Už z predchádzajúcich kurzov vieme, že deti dokážu počas nich urobiť veľký pokrok a prispieva to aj k zveľadeniu ich pohybovej zdatnosti,“ uviedla Oľga Korbová z MŠ Podtatranská.

Samotná výučba bude prebiehať na Zimnom štadióne mesta Poprad a od decembra v prípade priaznivých poveternostných podmienok aj na otvorenej ľadovej ploche pri Aréne Poprad. „Tie deti, to je náš život a budúcnosť, preto sme radi, že takáto akcia existuje. V prvom rade by sme deti chceli naučiť odrazy, výdrž na obidvoch nohách, tie úplné základy korčuľovania,“ uzatvára Pavol Svitana.


Téma TASR