Nielen jeseň bude na ľade

Bc.Slavka Lukáčová, 10. októbra 2017 13:15

„Ľad je zamrznutá voda“ , vedia najstaršie deti z materskej školy na Važeckej ulici v Prešove.

deti z materskej školy na Važeckej ulici v Prešove sa učili korčuľovať Foto: MŠ na Važeckej ulici v PrešovePrešov 10. októbra (SkolskyServis.sk) - A o tom, že ľad je klzký, sa na vlastnej koži presvedčili v prešovskej PSK Aréne. V prvý októbrový utorok prišiel po nich do materskej školy mikrobus a spolu s učiteľkami ich odviezol na ozajstný zimný štadión. Tam si obuli pripravené korčule, obliekli vetrovky, overaly, čiapky, rukavice a na hlavách nesmeli chýbať prilby. Pod vedením skúsených inštruktorov sa väčšina deti prvý krát postavila v „topánkach s nožíkmi“ na ľadovú plochu. Deti sa s dôverou pridržiavali opierky, ktorá im pomáhala pri prvých krôčikoch Prišli aj prvé pády. Tie však nesprevádzali slzičky, ale detský smiech. A keď po 45 minútach zaznel zvonec, že dnešnému korčuľovaniu je koniec, nikomu sa nechcelo ísť späť do materskej školy.

deti z materskej školy na Važeckej ulici v Prešove sa učili korčuľovať Foto: MŠ na Važeckej ulici v Prešove


Mgr.Ján Kentoš, predseda klubu Hokejovej akadémie Slávia Prešov, potom deťom prezradil veľké tajomstvo, že vždy keď bude utorok a ony budú v materskej škole, pošle po nich malý mikrobus, ktorý ich celý školský rok bude voziť z materskej školy na štadión a späť. Lebo pre takých šikovných korčuliarov vždy bude PSK Aréna otvorená. A možno sa medzi deťmi objaví aj budúci Šatan, Bondra, Hossa či Sabovčík, alebo štvornásobná majsterka sveta Eva Romanová.

deti z materskej školy na Važeckej ulici v Prešove sa učili korčuľovať Foto: MŠ na Važeckej ulici v Prešove


A to ešte nie je všetko! Vo štvrtky to isté čaká ďalšiu skupinu predškolákov. Aj oni sa povozia v mikrobuse, okúsia vlastnosti ľadu, a čo je najdôležitejšie, posilnia svoje zdravie. Veď zvýšiť záujem detí o pohybovú aktivitu a šport a prispieť k ich zdravému vývinu, je jedným z hlavných cieľov Materskej školy Važecká 18 v Prešove.

deti z materskej školy na Važeckej ulici v Prešove sa učili korčuľovať Foto: MŠ na Važeckej ulici v Prešove


Bc. Slavka Lukáčová, riad.MŠ

Téma TASR