MŠ Clementisa v Prievidzi zrekonštruujú za takmer 800.000 eur

TASR, 29. marca 2018 13:42

Materskú školu (MŠ) na Ulici V. Clementisa v Prievidzi čaká kompletná rekonštrukcia.

Prievidza 29. marca (TASR) - Materskú školu (MŠ) na Ulici V. Clementisa v Prievidzi čaká kompletná rekonštrukcia. Do obnovy školského zariadenia na sídlisku Kopanice investuje samospráva takmer 800.000 eur, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.
Ilustračné foto Foto: TASR

Stavebné práce obsahujú kompletnú rekonštrukciu celého objektu MŠ, obnovou tak prejdú pavilóny A1, A2, pavilón B, hospodársky pavilón a sklad MŠ. Financie mesto tiež použije na zateplenie strešnej konštrukcie, obvodového plášťa a vytvorenie novej hydroizolačnej vrstvy, ako aj vybudovanie nových okapových chodníkov. "Samozrejmosťou kompletnej rekonštrukcie bude aj výmena okien a dverí na objekte, komplexná rekonštrukcia elektrických rozvodov, hygienického zázemia, ústredného vykurovania," opísala primátorka mesta Katarína Macháčková.

Zmluvu o dielo s dodávateľom, nováckou spoločnosťou Priemstav stavebná podpísala radnica v tomto období. Termín realizácie prác stanovila na obdobie mesiacov jún až október. Celková cena za dielo je na základe zmluvy stanovená vo výške 796.050,25 eura.

Rekonštrukciami objektov materských a základných škôl mesto Prievidza znižuje svoj investičný dlh a modernizuje školské objekty. "Škôlka na Ulici V. Clementisa bude v poradí už piatou kompletne zrekonštruovanou materskou školou v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prievidza. Obnovou prešli MŠ na uliciach P. Benického, D. Krmana, Nábreží sv. Cyrila a od minulého roka postupne dokončuje dodávateľ práce i na MŠ na ulici J. Matušku," skonštatoval Ďureje.
Téma TASR