Mestský policajt medzi predškolákmi

Ingrid Hrabčáková, 9. marca 2018 13:16

Deti boli poučené o tom, ako sa majú správať ako chodci, cyklisti a korčuliari.

Prešov 9. marca (SkolskyServis.sk) - Vo štvrtok 22. februára sa v našej materskej škole na Sabinovskej ulici v Prešove uskutočnila beseda. Medzi predškolákov prišiel p. Pavelka z Mestskej polície v Prešove.

Mestský policajt medzi predškolákmi v Prešove Foto: Ingrid Hrabčáková


Deti boli poučené o tom, ako sa majú správať ako chodci, cyklisti a korčuliari. Mali možnosť pozrieť si policajnú výstroj, ktorú v skutočnosti policajti používajú vo svojej činnosti. S radosťou si vyskúšali reflexnú vestu i čiapku. Zaujímavé boli vlastné skúsenosti, o ktorých ujo policajt deťom rozprával vhodnou a zaujímavou formou. Vo voľnom rozhovore deti komunikovali s policajtom o všetkom, čo ich zaujímalo. Rozprávali sa o zásadách slušného správania na ceste, na chodníku, v aute, pri jazde na bicykli. Upevnili si poznatky o svetelných signáloch i o reflexných prvkoch. Beseda zanechala u detí skvelé zážitky a poučenie z oblasti dopravy.

Už dnes sa tešia na ďalšiu. Aktivita bola zrealizovaná v rámci projektu Dopraváčik, ktorý sa prebieha v našej materskej škole po celý rok. Ceníme si vynikajúcu spoluprácu s mestskou políciou v našom meste.
Ingrid Hrabčáková

Téma TASR