Dolný Kubín: MŠ Na Sihoti má nové výdajné kuchyne

TASR, 22. decembra 2017 13:45

Keďže materská škola nemá vlastnú jedáleň, pri triedach sú nutné výdajné kuchyne.

Dolný Kubín 22. decembra (TASR) – Dve výdajné kuchynky dolnokubínskej materskej školy Na Sihoti prešli počas novembra a decembra kompletnou rekonštrukciou. Vymenili sa rozvody elektriny, vody, obklady a dlažba.
Ilustračné foto Foto: Henrich Mišovič/TASR

Keďže materská škola nemá vlastnú jedáleň, pri triedach sú nutné výdajné kuchyne. „Okrem stavebných prác a vymaľovania sme vymenili v kuchynkách aj nábytok a momentálne sa ešte inštalujú dve nové umývačky riadu a rekonštruuje elektroinštalácia potrebná k ich prevádzke,“ vysvetlil vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade (MsÚ) v Dolnom Kubíne Michal Švento. Rekonštrukcia stála radnicu bezmála 10.000 eur, z toho za stavebné práce zaplatila 6000 eur, 700 eur za nábytok a dve umývačky riadu s inštaláciou stáli dokopy 3300 eur.

V minulom roku v škôlke riešili havarijnú situáciu, takže peniaze, ktoré mali byť pôvodne určené na opravu oplotenia a kuchyniek, museli nakoniec použiť na obnovu podlahy a stien poškodených únikom vody. „Tento rok sme kvôli bezpečnosti detí za 10.000 eur zrekonštruovali aj tú časť oplotenia, ktorá bola zničená,“ dodal Švento.

Materskej škole prispel aj Mestský výbor Veľký Bysterec, ktorý jej v tomto roku daroval príspevok 600 eur. Tie sa použili na nákup 70 rozprávkových kníh pre všetkých šesť tried. Pri tejto príležitosti sa uskutočnilo aj veľké spoločné čítanie.
Téma TASR