Británia: Princezná Charlotte nastúpi v januári do škôlky

TASR, 18. decembra 2017 13:50

Dcéra princa Williama a vojvodkyne Catherine bude mať v máji tri roky.

Londýn 18. decembra (TASR) - Britská princezná Charlotte začne v januári navštevovať materskú školu Willcocks Nursery School v Londýne. Oznámila to v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na Kensingtonský palác.
In this undated photo provided by Kensington Palace on Monday, Dec. 18, 2017, Britain's Prince William, background left and Kate, the Duchess of Cambridge pose with their children Prince George and Princess Charlotte, at Kensington Palace. The photo has been used on the Cambridges' Christmas card. (Chris Jackson/Kensington Palace via AP) Foto: TASR/AP

Dcéra princa Williama a vojvodkyne Catherine bude mať v máji tri roky. Je štvrtá v nástupníckej línii na britský trón - po svojom starom otcovi princovi Charlesovi, svojom otcovi Williamovi a staršom bratovi princovi Georgeovi.

Predstavitelia vybranej škôlky vyhlásili, že sú rozhodnutím kráľovskej rodiny "veľmi potešení" a na príchod Charlotty sa tešia. Jej rodičia zároveň v pondelok zverejnili novú oficiálnu vianočnú fotografiu mladej rodiny.

Škôlka Willcocks Nursery School sa nachádza neďaleko Kensingtonského paláca, kde kráľovský pár žije. Bola založená v roku 1964 a jej súčasná lokalita je od roku 1984 v cirkevnej budove na ulici Prince Consort Road.

Princezná Charlotte bude navštevovať odlišnú materskú školu než jej brat George (4), ktorého prihlásili do škôlky Westacre Montessori School v Norfolku. Vojvodkyňa z Cambridgea očakáva svoje tretie dieťa na jar.
Téma TASR