BRATISLAVA: Dúbravka otvorila novú škôlku

TASR, 4. septembra 2017 9:33

Škôlka na Fedákovej ulici vznikla rekonštrukciou schátraných priestorov, ktoré už v minulosti slúžili na predškolské vyučovanie.

Bratislava 4. septembra (TASR) - Bratislavská Dúbravka otvorila dnes svoju jedenástu materskú školu. Škôlka na Fedákovej ulici vznikla rekonštrukciou schátraných priestorov, ktoré už v minulosti slúžili na predškolské vyučovanie.
Ilustračné foto Foto: TASR

"Obnova sa začala v novembri 2016 a trvala do júna. Počas leta sme zariaďovali interiér," pripomenula hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová. Otvorením pribudla Dúbravke nová štvortriedna materská škola s kapacitou 92 detí. V novom školskom roku má tak mestská časť spolu už 44 tried v 11 materských školách.

Na nový školský rok prihlásili rodičia do materských škôl 447 detí, prijatých bolo 356. "Podarilo sa prijať všetky deti, ktoré dovŕšili tri roky k 31. augustu 2017. Neprijali sme 91 chlapcov a dievčat, z toho je väčšina detí, ktoré budú mať tri roky až v nasledujúcom kalendárnom roku," vysvetlila Marcinátová. V porovnaní s minulým rokom je počet neprijatých detí oveľa menší. Napríklad v roku 2015 mohla mestská časť z 534 žiadostí o prijatie dieťaťa do škôlky vyhovieť len 274 z nich.

V budove na Fedákovej boli do roku 2009 detské jasle, nahradiť ich malo zariadenie pre seniorov. Táto idea bývalého vedenia mestskej časti sa však nezrealizovala. V časti budovy sídlil bytový podnik, no objekt rokmi chátral. Rekonštrukciu financovala mestská časť zo svojho rozpočtu. Vyčlenila na to 720.000 eur a ešte 80.000 eur potrebných na vybavenie kuchyne.

Mestská časť pripravuje oficiálne predstavenie novej škôlky pre verejnosť. Na podujatí 11. septembra popoludní budú môcť návštevníci spoznať obnovené priestory, deti zabaví kultúrny program.
Téma TASR