BOB A BOBEK PRILETELI V KLOBÚKU DO MŠ na Sabinovskej ulici...

Mgr. Edita Kovářová, 13. apríla 2018 13:59

Zajkom sa podarilo s klobúka vyčarovať krásne, vtipné aj poučné básničky.

V stredu 28. marca sa v MŠ na Sabinovskej ulici v Prešove konala tradičná prehliadka detských talentov v recitovaní básní pod názvom Mám básničku na jazýčku. Foto: MŠ na Sabinovskej ulici v PrešovePrešov 13. apríla (SkolskyServis.sk) - V stredu 28. marca sa v MŠ na Sabinovskej ulici v Prešove konala tradičná prehliadka detských talentov v recitovaní básní pod názvom Mám básničku na jazýčku.

Zajkom sa podarilo s klobúka vyčarovať krásne, vtipné aj poučné básničky, ktoré prednášali deti z týchto škôl: MŠ Čapajevová, MŠ Bernoláková, MŠ Sabinovská, MŠ Veľký Šariš, MŠ Bernoláková, MŠ Tobias, SMS Včielka, ZŠ Sv. Mikuláša a ZŠ M. Slovenskej.

Pani učiteľkám sa podarilo naozaj vybrať kvalitné texty primerané veku detí, ale aj obsahovo zaujímavé. Keďže myšlienkou tejto akcie je poskytnutie príležitosti pre všetky deti z rôznych sociálnych vrstiev , rôznych národnostných menšín, spojenie rôznych typov škôl , mali sme aj slzičku dojatia v očiach, pri niektorých textoch.
Boba a Bobka, deti naučili čo je to písmenko, ako sa správne rýmujú slová , ako sa recituje. Zajkovia zas na oplátku naučili deti, ako sa správne cvičí!

Celá akcia prebehla vo veselej atmosfére s klavírnym sprievodom uja Pavla.

Veselé deti , usmiate pani učiteľky a tiež milá návšteva z odboru školstva kultúry a cestovného ruchu Mgr. Ľudka Kravčáková a PaedDr. Jitka Semivanová sa tiež príjemne pobavili.

Okrem bohatých darčekov pre súťažiacich, sme nezabudli ani na divákov, ktorí tvorili príjemnú atmosféru v hľadisku. Na záver sme všetky pani učiteľky obdarovali tulipánom , keďže práve v tento deň majú sviatok učitelia.

Ďakujeme za spoluprácu MsÚ a tešíme sa na ďalší XIV. ročník. Všetkým prajeme veľa radosti a síl v krásnej práci.BOB a BOBEK ( králici s klobouku)
p. uč. Janka a Editka

Téma TASR