B. BYSTRICA: Do novej NŠ nastúpi od septembra 44 škôlkarov

TASR, 15. augusta 2017 14:23

Banskobystrickí poslanci na dnešnom mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili všeobecne záväzné nariadenie a zriaďovaciu listinu, čím oficiálne potvrdili vznik novej škôlky v meste.

Banská Bystrica 15. augusta (TASR) - Banskobystrickí poslanci na dnešnom mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili všeobecne záväzné nariadenie a zriaďovaciu listinu, čím oficiálne potvrdili vznik novej materskej školy (MŠ) v meste. Je vybudovaná v priestoroch Základnej školy na Bakossovej ulici v Banskej Bystrici a od začiatku školského roka do nej nastúpi 44 detí. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR túto MŠ zaradilo do siete škôl a školských zariadení s účinnosťou od 1. septembra tohto roka.
Ilustračné foto Foto: TASR

Čulý stavebný ruch v budove školy trval od marca do mája. Na deti už čakajú dve nové priestranné triedy, spálne, jedáleň, šatne i upravené vonkajšie priestory, ktoré im ponúknu kvalitné prostredie na hranie a výchovno-vzdelávacie aktivity.

"Teší ma, že v žiadostiach o nenávratné finančné prostriedky sme úspešní a darí sa nám MŠ nielen rekonštruovať, ale aj rozširovať ich kapacity. Škôlka má niekoľko predností – nachádza sa v blízkosti centra, je bezbariérová a ponúkne možnosti špeciálneho stravovania pre škôlkarov trpiacich rôznymi chorobami. Okrem toho budú môcť predškoláci plynule pokračovať v plnení školskej dochádzky v základnej škole. V týchto dňoch začíname s montážou nového vybavenia, aby bolo na otvorenie školského roka všetko pripravené," konštatoval primátor Ján Nosko. Cieľom vedenia mesta je poskytnúť rodičom možnosť umiestniť každého škôlkara prioritne do štátnej MŠ.

Do vynovených miestností v týchto dňoch pribudnú detské postieľky, stoličky, stoly, skrinky na výtvarné pomôcky a hudobné nástroje, knihovnička, šatňové skrinky s lavičkami, ale i detská kuchynka.

Samospráva na projekt vynakladá prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu zameraného na rozširovanie kapacít MŠ a financie z mestského rozpočtu, dokopy v objeme 275.000 eur.

ekc ed

Téma TASR