Vranov n/Topľou: Na budove MŠ Okulka vymieňajú okná a dvere

TASR, 13. novembra 2018 11:52

Z mimoriadneho príjmu z podielových daní mesto vyčlenilo finančné prostriedky aj na opravu havarijného stavu technológie úpravovne bazénovej vody, ktorú tam realizovali počas leta.

Vranov nad Topľou 13. novembra (TASR) – Na budove Materskej školy Okulka vo Vranove nad Topľou vymieňajú 62 drevených okien a sedem dverí. Investícia predstavuje približne 43.000 eur.
Ilustračné foto Foto: TASR
"Výmenu okien samospráva bude financovať z mimoriadneho príjmu z podielových daní mesta za rok 2017 a z dotácie z rozpočtovej rezervy predsedu vlády SR Petra Pellegriniho, ktorá je vo výške 15.000 eur," informovala TASR hovorkyňa radnice Eva Fedorňáková s tým, že nejde o prvú investíciu do objektu tejto škôlky v tomto roku.

Z mimoriadneho príjmu z podielových daní mesto vyčlenilo finančné prostriedky aj na opravu havarijného stavu technológie úpravovne bazénovej vody, ktorú tam realizovali počas leta. "Tento plavecký bazén slúži ako učebňa plávania nielen pre deti z mestských materských škôl, ale aj pre deti, ktoré navštevujú materské školy v okolitých obciach," vysvetlila hovorkyňa.

Ako ďalej uviedla, demontovali tam 30-ročnú technológiu úpravovne bazénovej vody. "V rámci nej boli osadené nové filtre, ventily, výmenník, vodovodné potrubia, rozvádzače, regulácia výšky hladiny vody, ako aj filtračný piesok," vymenovala s tým, že mesto v tejto súvislosti preinvestovalo takmer 10.000 eur.

Fedorňáková spomenula, že vlani mesto zrealizovalo na objekte MŠ Okulka aj opravu strechy. Do tejto aktivity preinvestovalo 40.300 eur.Téma TASR