Dunajská Streda: Materské školy v meste sú otvorené aj v lete

TASR, 18. júla 2018 9:41

Rodičia nahlásili tento rok do letnej škôlky 250 škôlkarov na mesiac júl a 190 na august.

Dunajská Streda 18. júla (TASR) – Do 27. júla prijmú v troch materských školách (MŠ) v Dunajskej Strede deti, ktoré navštevujú niektorú zo škôlok v zriadení mesta. V auguste budú otvorené dve materské školy. Rodičia nahlásili tento rok do letnej škôlky 250 škôlkarov na mesiac júl a 190 na august.

Dunajskostredská samospráva každoročne pomáha rodičom prevádzkou letných MŠ otvorených počas prázdnin. Ako informovalo mesto na svojej webovej stránke, záujem o letnú škôlku je veľký aj v tomto roku. Do letnej škôlky prijmú iba deti, ktoré v školskom roku 2017/2018 navštevovali niektorú z deviatich materských škôl v zriadení mesta.

Od 9. júla do 27. júla prijmú materské školy deti na Námestí priateľstva, MŠ Eleka Benedeka a MŠ na Széchenyiho ulici. V prvých troch týždňoch augusta sa o deti budú starať MŠ Rybný trh a MŠ na Jesenského ulici. V letnej škôlke sú pre deti zabezpečené triedy s výchovným jazykom maďarským aj slovenským.

Deti sa snažili zadeliť do tej istej MŠ, ktorú navštevovali celý rok. Učiteľky všetkých deviatich predškolských zariadení si zoberú dvojtýždennú letnú službu. Od 20. augusta budú všetky MŠ v Dunajskej Strede pre upratovanie zatvorené, otvoria sa až 3. septembra.
Téma TASR