Holokaust na Slovensku priblíži študentom prvá doplnková učebnica

7. apríla 2014 13:40
Zdroj: Radovan Stoklasa/TASR

Ďalšie fotogalérie

dnes 15:13

Slávnostná promócia absolventov Detskej univerzity Komenského
Slávnostná promócia absolventov Detskej univerzity Komenského

sk
dnes 13:29

Prezident SR Andrej Kiska vymenoval nových rektorov troch vysokých škôl.
Na snímke slovenský prezident Andrej Kiska (vpravo) blahoželá novovymenovaným rektorom, zľava Samuel Abrahám - Bratislavská medzinárodná škola liberálnych štúdií, Jozef Jarab - Katolícka univerzita v Ružomberku a Lucia Kurilovská Akadémia Policajného zboru v Bratislave.

sk
dnes 12:08

Výstava Lega v Nitre
Najpredávanejšia hračka všetkých čias, stavebnica Lego, zaplnila nákupno-zábavné centrum Galéria MLYNY v Nitre. Lego festival na troch podlažiach centra predstavuje nadrozmerné Lego sochy, jedinečné Lego objekty a scenérie vytvorené Lego klubmi.

sk
včera 9:35

Grécki archeológovia vstúpili do starovekej hrobky v Amfipolise
Archeológovia, ktorí odkrývajú starovekú hrobku pod mohylou v severnom Grécku, vstúpili do podzemnej stavby. Jej stav nasvedčuje, že bola vylúpená ešte pred tisícročiami.

sk
včera 6:15

Prvá slovenská kohorta Teach for Slovakia učiteľov sa školila v Tatrách
Prvá slovenská kohorta Teach for Slovakia učiteľov sa školila v Tatrách

sk
25. augusta 14:20

V Bratislave otvorili výstavu Slovenskí učitelia v odboji a Slovenskom národnom povstaní
Aká bola situácia v našom školstve počas druhej svetovej vojny dokumentuje výstava Slovenskí učitelia v odboji a Slovenskom národnom povstaní (SNP). Je v Múzeu školstva a pedagogiky (MŠaP) v bratislavskej Petržalke, kde potrvá do 13. novembra.

sk
25. augusta 13:37

Ministri SR sa stretli v Národnej rade SR s deťmi z Detskej Univerzity Komenského
Jedným z posledných sprievodných podujatí Detskej Univerzity Komenského v Bratislave bola v pondelok 25. augusta 2014 už tradične návšteva Národnej rady SR (NR SR) a parlamentná hodina otázok, ktorou sa začala „mimoriadna“ schôdza, Kancelária Národnej rady SR pri tejto príležitosti pripravila pre študentov Detskej Univerzity Komenského aj prehliadku priestorov parlamentu, spojenú s výkladom o jeho histórii, ktorá sa začína. Študenti sa počas nej dozvedia o histórii zákonodarnej inštitúcie aj mnohé zaujímavosti z jej rokovacej praxe aj prevádzky. Na snímke deti v rokovacej sále NR SR počas Hodiny otázok.

sk
25. augusta 12:10

V Podlužanoch sa opäť hasilo
Na športovom ihrisku v Podlužanoch pri Bánovciach nad Bebravou sa 16. augusta uskutočnil už trinásty ročník súťaže v hasičskom športe O putovný pohár starostu obce Podlužany.

sk
25. augusta 11:27

Medzinárodný tábor v Chorvátsku
Medzinárodný tábor v Chorvátsku

sk
25. augusta 10:52

Televízia Markíza oslavovala narodeniny
Televízia Markíza oslavovala narodeniny

sk
25. augusta 10:24

Ostrov Krk, jeden z mála obývaných ostrovov Chorvátska, na ktorý sa dá dostať mostom
Krk je jedným z najväčších chorvátskych ostrovov. Od roku 1980 je s pevninou spojený mostom; jeho betónová konštrukcia je dlhá 1 430 m a je to jeden z najdlhších mostov danej konštrukcie na svete. Ostrov je veľmi dobre známy aj ako turistické letovisko pre návštevníkov zo strednej Európy a hlavne zo Slovenska.

sk
24. augusta 17:22

Rybárske preteky detí v Žiline
Na Vodnom diele Žilina sa konali detské rybárske preteky. Prišli na ne deti vo veku od 6 do 14 rokov z okolia Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta. Počas troch hodín museli nachytať čo najviac rýb. Tí najlepší chytili až 200 kusov malých beličiek.

sk

Téma TASR