Holokaust na Slovensku priblíži študentom prvá doplnková učebnica

7. apríla 2014 13:40
Zdroj: Radovan Stoklasa/TASR

Ďalšie fotogalérie

včera 14:21

Holandský umelec Florentijn Hofman vytvoril po obrovskej kačici zajaca obra
Biely zajac je posledným výtvorom holandského umelca Florentijna Hofmana, ktorý vytvoril aj obrovskú žltú kačicu.

sk
včera 12:03

V Hrabušiciach otvorili novú materskú školu
Na snímke učiteľka, rodičia a deti sedia v triede v prvej modulovej materskej škole na Slovensku počas otvorenia nového školského roka v Hrabušiciach 2. septembra 2014.

sk
včera 11:14

Minister školstva Peter Pellegrini otvoril nový školský rok na Základnej škole v Banskej Bystrici
V utorok 2. septembra 2014 minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Pellegrini otvoril nový školský rok na Základnej škole Slobodného slovenského vysielača na Skuteckého ulici v Banskej Bystrici.

sk
1. septembra 14:40

Prezentácia francúzskej školy v Bratislave
Francúzsko-slovenská škola v Bratislave vznikla v roku 2003. Je Členom združenia škôl Agentúry pre výučbu francúzštiny v zahraničí (AEFE). Do júna 2014 sídlila v budove školy na Cadrovej ulici v štvrti Kramáre. Dnes sídli v kompletne zrekonštruovaných priestoroch v Petržalke ul. Marie Curie Sklodowskej 1.

sk
1. septembra 10:33

Druhá svetová vojna na fotografiách
Palo Benda z Podhájskej, zdroj Gabika Okolnszká

sk
1. septembra 8:00

OVCE.sk hľadali chytré deti na pláži
K počítačom či smartfónom majú prístup čoraz mladšie deti, čo so sebou prináša aj mnohé riziká. Aj o tom hovorili ľudia z občianskeho združenia eSlovensko s deťmi na bratislavskej Magio pláži. Hravým spôsobom a interaktívnymi workshopmi sa ich snažili naučiť, ako rozoznávať nástrahy na internete, aby tak predišli kyberšikane či zneužitiu ich osobných informácií. Decká z denného tábora Einsteinovi učenci.

sk
31. augusta 18:48

Martinská Orieškiáda pozostávala z viacerých disciplín
Poslednú augustovú sobotu sa martinským sídliskom Priekopa ozýval veselý štekot psov. Svoje sily si prišli zmerať malí i veľkí chlpáči. Súťaž a výstava bola netradičná v tom, že upustila od striktných pravidiel, a tak sa jej namiesto výlučne čistokrvných psov mohol zúčastniť aj každý oriešok.

sk
30. augusta 7:27

Aj v Liptovskej Osade oslávili 70. výročie SNP
Aj v Liptovskej Osade oslávili 70. výročie SNP

sk
29. augusta 8:00

Slovenské národné povstanie na archívnych fotografiách
Aj po skončení hlavných bojových akcií dokázali radoví príslušníci čs. povstaleckej armády a partizáni vysokú bojovú morálku a bezhraničnú lásku k vlasti, pokračovaním v partizánskych bojoch v najťažších podmienkach. Na archívnej snímke boje povstaleckých jednotiek Československej armády v povstaní.

sk
28. augusta 19:06

Žiaci z Nacinej Vsi a okolia v okrese Michalovce v novom školskom roku nastúpia do novopostavenej základnej školy
Žiaci z Nacinej Vsi a okolia v okrese Michalovce v novom školskom roku nastúpia do novopostavenej základnej školy. Dňa 27. 7. 2010 došlo ku kolapsu budovy starej základnej školy počas rekonštrukcie z prostriedkov štrukturálnych fondov Európskej únie. Miestni školáci, ale aj žiaci, ktorí dochádzajú do Nacinej Vsi za vzdelaním z Vole a Petroviec nad Laborcom, sa od spomínanej havárie učili v náhradných priestoroch.

sk
28. augusta 7:57

Načo chodiť do zahraničia, keď na Slovensku máme krásne Tatry
Vysoké Tatry sú najvyššie pohorie na Slovensku a v Poľsku a sú zároveň jediným horstvom v týchto štátoch s alpským charakterom. Na juhu hraničia s Podtatranskou kotlinou. Majú rozlohu 341 km² (260 km² na Slovensku a 81 km² v Poľsku).

sk
27. augusta 15:13

Slávnostná promócia absolventov Detskej univerzity Komenského
Slávnostná promócia absolventov Detskej univerzity Komenského

sk
27. augusta 13:29

Prezident SR Andrej Kiska vymenoval nových rektorov troch vysokých škôl.
Na snímke slovenský prezident Andrej Kiska (vpravo) blahoželá novovymenovaným rektorom, zľava Samuel Abrahám - Bratislavská medzinárodná škola liberálnych štúdií, Jozef Jarab - Katolícka univerzita v Ružomberku a Lucia Kurilovská Akadémia Policajného zboru v Bratislave.

sk

Téma TASR