Holokaust na Slovensku priblíži študentom prvá doplnková učebnica

7. apríla 2014 13:40
Zdroj: Radovan Stoklasa/TASR

Ďalšie fotogalérie

dnes 13:40

Vo Veľkých Lovciach si uctili pamiatku obetí vojny
V sviatočnom duchu sa nieslo nedeľné popoludnie 17. mája vo Veľkých Lovciach. Pri pomníku padlých na rímskokatolíckom cintoríne sa stretli obyvatelia, predstavitelia obce i zástupcovia spoločenských organizácií, aby si spoločne pripomenuli dve významné udalosti - 70.výročie skončenia druhej svetovej vojny a 70.výročie oslobodenia obce.

sk
dnes 13:18

Odovzdávanie vysvedčení v Spojenej škole na ulici Dominika Tatarku v Poprade
Odovzdávanie vysvedčení v Spojenej škole na ulici Dominika Tatarku v Poprade

sk
dnes 13:11

V Žiline sa usadili motýle, chrobáky a tarantuly
Do metropoly severného Slovenska zavítalo množstvo šesť aj viacnohých živočíchov. Výstava Hmyz modrej planéty, ktorú sprístupnili 18. mája v obchodnom centre Mirage, predstavuje štyritisíc exponátov súkromnej zbierky entomológa Igora Banduru.

sk
dnes 11:11

SOŠ drevárska Zvolen
Stredná odborná škola (SOŠ) drevárska vo Zvolene je najstaršou strednou školou svojho druhu na Slovensku. Tento rok si pripomenie už 93 rokov od svojho vzniku. Jej zakladajúci článok - Štátna drevársko-piliarska škola však nevznikol vo Zvolene, ale v Liptovskom Hrádku v roku 1922. Archívna snímka SOŠ drevárskej, ktorú nafotili pri príležitosti 90. výročia vzniku školy v roku 2012.

sk
23. mája 7:00

Opekačka so spevom a harmonikou
Kto mal chuť sa zabaviť, mohol si nachystať proviant na opekanie, dobrú náladu a chvíľku voľného času. Popoludnie v škole v Havaji bolo veselé aj vďaka spevákom zo speváckeho odboru SZUŠ.

sk
22. mája 20:27

Maturanti z OA Šurany vykročili do sveta dospelých
Maturanti Obchodnej akadémie v Šuranoch sa dnes lúčili so školou. Po úspešnom absolvovaní maturitnej skúšky si z rúk riaditeľky školy Ing. Evy Matejíčkovej prevzali maturitné vysvedčenia, ktoré im otvárajú cestu do práce i ďalšieho štúdia.

sk
22. mája 14:31

Projektové stretnutie vo francúzskom meste Saint Amaind Montrond
Jednou z posledných aktivít projektu "Od regionálnych špecifík k európskej integrácii" bolo projektové stretnutie vo francúzskom meste Saint Amaind Montrond v dňoch od 20. do 24. apríla 2015. Žiaci zo Spojenej školy, Slanická osada, Námestovo, si pobyt vo Francúzsku naozaj užili.

sk
22. mája 13:53

Na Námestí Andreja Hlinku v Žiline sa tancovala štvorylka
Do celoeurópskeho podujatia Štvorylka 2015 sa v Žiline zapojilo 1128 žiakov, študentov, mladých ľudí aj dôchodcov. Na snímke účastníci podujatia na Námestí Andreja Hlinku v Žiline

sk
22. mája 10:34

Bratislavu ovládli najväčší majstri Outbreaku
Počas uplynulého víkendu (16. mája) ovládli Bratislavu najväčší majstri Outbreaku, ktorí si prišli zmerať sily v breakových tanečných súbojoch v špeciálnej tanečnej aréne bratislavského nákupného centra CENTRAL.

sk
21. mája 15:08

Exkurzia vo FALCK-u
Žiaci ZŠ s MŠ v Havaji boli na exkurzii vo Falcku v Havaji. Záchranári im ukázali vybavenie záchranného vozidla a vysvetlili, načo slúžia jednotlivé prístroje. Merali im tep, tlak krvi, EKG, deti si vyskúšali rôzne nosidlá, vozíky.

sk
21. mája 9:11

Juraj Krén svoje umelecké skúsenosti odovzdával s láskou
Vernisážou diel žiakov výtvarného odboru ZUŠ Juraja Kréna i podujatím Každý deň prežiť nedeľu si Novomešťania a priaznivci výtvarného umenia pripomenuli osobnosť maliara, grafika a textilného výtvarníka Juraja Kréna (26. apríl 1923 - 9. september 1969) pri príležitosti jeho nedožitých 90. narodenín.

sk
20. mája 12:36

Miss Stredných škôl 2015
Miss Stredných škôl 2015 - Sústredenie v Chorvátsku

sk
20. mája 11:57

Hamé Sweet Fashion 2014
Hamé Sweet Fashion 2014

sk

Téma TASR