Holokaust na Slovensku priblíži študentom prvá doplnková učebnica

7. apríla 2014 13:40
Zdroj: Radovan Stoklasa/TASR

Ďalšie fotogalérie

dnes 11:16

IL DIVO - štvorica spevákov prilákala do Bratislavy divákov z celej krajiny
Poslednú septembrovú sobotu sa v metropole Slovenska konal veľkolepý koncert. Po tretíkrát u nás vystúpilo kvarteto IL DIVO. Tento raz koncertovali v rámci turné A Musical Affair spolu s filipínskou speváčkou Leou Salonga, s ktorou predviedli piesne z rovnomenného albumu.

sk
včera 14:24

Gumičková mánia postihla aj Tilgnerku v Bratislave
Počas leta sa deti v rôznych koncoch sveta všeličo podučili od kamarátov. Podonášali si aj iné typy gumičiek o akých u nás sme vtedy ešte nechyrovali a gumičková mánia pokračuje.

sk
včera 14:08

Na Lekárskej fakulte UPJŠ sa konala akcia Hýb sa do schodov
„Hýb sa do schodov“ akcia, ktorú zorganizovali študenti medicíny, sa konala 30. septembra 2014 v budove dekanátu Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach na triede SNP 1. Týmto spôsobom sa zapojili do európskeho Týždňa pohybu MOVE Week. Medici absolvovali pešo 10 poschodí, pričom na každom podlaží sa konali rôzne aktivity.

sk
včera 11:07

Noc na letisku M.R. Štefánika
Stráviť noc na letisku je pre cestujúcich nočnou morou. Pre dovolenkárov je to nepríjemná situácia, na ktorú budú dlho spomínať. Sú však ľudia, ktorí na letiskovej ploche pobehujú celú noc.

sk
29. septembra 21:34

Európsky deň jazykov na Hviezdoslavke
Európsky deň jazykov vyhlasuje od roku 2001 Rada Európy a Európska komisia. Jeho cieľom je oslava jazykovej rôznorodosti členských krajín, ktoré tvoria súčasť bohatého kultúrneho dedičstva a tradícií. Na túto myšlienku sme nadviazali aj v ZŠ Hvezdoslavova v Revúcej. 26. septembra zorganizovali podujatie pod názvom Cestujeme Európou, alebo pripravili starší mladším.

sk
29. septembra 15:18

SOŠ Rakovice na súťaži Victoria Regia v Piešťanoch
Victoria Regia je každoročne lákadlom nielen pre verejnosť, ale i pre odborné školy a profesionálov, ktorí sa zaoberajú prácou s kvetmi, vytváraním rôznych kompozícií a aranžmánov z nich. Stalo sa tradíciou, že Stredná odborná škola Rakovice má svojich zástupcov v súťaži stredných záhradníckych škôl. Na sn. Natália Ambrušová

sk
29. septembra 13:36

Slávnostná inaugurácia rektorky Akadémie PZ Lucie Kurilovskej
Podpredseda vlády a minister vnútra Slovenskej republiky Robert Kaliňák na pôde Akadémie Policajného zboru (PZ) na Sklabinskej ulici sa 29. septembra 2014 zúčastnil na slávnostnej inaugurácii rektorky Akadémie PZ Lucie Kurilovskej, ktorá si z rúk ministra vnútra Roberta Kaliňáka prebrala rektorskú reťaz a predniesla slávnostný sľub. Týmto slávnostným aktom bude oficiálne otvorený akademický rok 2014/2015. Na snímke rektorka Akadémie PZ Lucia Kurilovská a podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák.

sk
28. septembra 11:29

Archeopark
V Hanušovciach nad Topľou otvorili Archeopark

sk
27. septembra 22:02

Hmyzí hotel v Bratislave
V komunitnej mobilnej záhrade na Sasinkovej ulici v Bratislave 27. septembra 2014 dobrovoľníci z hnutia Greenpeace Slovensko stavali hotel pre hmyz.

sk
26. septembra 17:20

Noc výskumníkov v Bratislave
Na snímke festival vedy - Noc výskumníkov v Starej tržnici na Námestí SNP v Bratislave.

sk
26. septembra 16:48

Septembrový tulipán
Deti so zrakovým postihnutím sa dnes spoločne so zdravými deťmi z Nitry a Bratislavy stretli na spoločnom tvorivom workshope Darujem ti tulipán.

sk
26. septembra 16:29

Noc výskumníkov v Žiline
Najnovšie objavy vo výskume nanotechnológií, využitie laserov, prevádzku železníc, simulácie dopravných sietí či elektrinu a obnoviteľné zdroje dnes na Festivale vedy – Európskej noci výskumníkov v Žiline predstavuje 26 stánkov.

sk
26. septembra 15:08

Košické školy mali netradičnú hodinu dejepisu o remeslách
Netradičnú hodinu dejepisu o remeslách absolvovali žiaci troch košických škôl a ZŠ z Kysaku na Hrnčiarskej ulici v Košiciach. Všetci absolvovali prednášku o remeslách a tiež navštívili jednotlivé remeselnícke dielne.

sk
26. septembra 9:28

Udeľovanie cien za vedeckú a odbornú literatúru 2013
Prémiu za vedeckú a odbornú literatúru za rok 2013 v kategórii biologické a lekárske vedy preberá za dielo Potápačská medicína František Novomeský (uprostred) z rúk námestníčky riaditeľa Literárneho fondu Evy Sokolovej (vpravo) a predsedníčky poroty Prof. Daniely Ježovej (vľavo).

sk

Téma TASR