Holokaust na Slovensku priblíži študentom prvá doplnková učebnica

7. apríla 2014 13:40
Zdroj: Radovan Stoklasa/TASR

Ďalšie fotogalérie

dnes 14:10

Husitské hradby v obci Prietrž
Obec Prietrž pri Senici dnes oficiálne sprístupnila novovybudovaný náučný chodník k tzv. husitským hradbám. Cestu k pamiatke vydláždili a popri nej osadili tri informačné tabule. Spolu 38.800 eur na projekt získalo pre tento účel z fondov Európskej únie Občianskeho združenia Podhoran so sídlom v Plaveckom Petre, ktorého je Prietrž členom. Na snímke informačná tabuľa na náučnom chodníku k husitským hradbám v obci Prietrž, 23. októbra 2014.

sk
dnes 13:02

PEVŠ udelila čestný doktorát K. Habsburgovi-Lothrinskému
Z udelenia čestného titulu Doctor honoris causa Karlovi Habsburgskému–Lothrinskému na Paneurópskej vysokej škole 23. októbra 2014 v Bratislave. Na snímke v pozadí vľavo Karel Habsbursko-Lotrinský počas slávnostného aktu.

sk
dnes 9:11

Varíme na informatike - fotografické recepty a krst knihy
Varíme na informatike - fotografické recepty a krst knihy

sk
včera 12:01

Čítalo sa na chodbách aj v telocvičniach
Knižnica pre mládež mesta Košice a OZ Slniečkovo pripravili dvojdňový literárny projekt Číta celá rodina, ktorý je každoročne zameraný na podporu čítania a to s osobitným dôrazom na čítanie v rodinách. Jeho domovom sa v dňoch 17. - 18.októbra 2014 stali priestory košických základných škôl, Detskej fakultnej nemocnice, areálu Kasárni/Kulturpark a LitParku, najnovšia pobočka tejto knižnice.

sk
včera 10:17

Slávici z lavice 2014 v ZŠ Pugačevova v Humennom
Slávici z lavice 2014 v ZŠ Pugačevova v Humennom

sk
21. októbra 18:44

Veľtrh pracovných príležitostí Práca a kariéra v Trnave
Veľtrh pracovných príležitostí Práca a kariéra v Trnave v utorok 21. októbra 2014.

sk
21. októbra 15:37

Školáci z Bratislavského kraja na návšteve hokejového zápasu
Školáci z Bratislavského kraja na návšteve hokejového zápasu

sk
20. októbra 16:03

Študenti OA Levice debatovali s primátorom o eurofondoch a ich využití v ich meste
Študenti OA Levice debatovali s primátorom o eurofondoch a ich využití v ich meste

sk
20. októbra 13:15

Škola Dr. Fischera v Kežmarku bola najúspešnejšia v teste IT zručností
Riaditeľka Základnej školy Dr. Fischera 2 v Kežmarku Iveta Slovíková preberá z rúk zástupcu firmy Slovanet Jána Michlíka cenu pre víťaznú školu v súťaži IT Fitness Test v Kežmarku 20. októbra 2014.

sk
20. októbra 11:41

Stredná priemyselná škola potravinárska v Nitre na archívnych fotografiách
Žiaci získavajú praktické vedomosti v odborných a špeciálnych učebniach. Na snímke žiačky Ľubica Ilenčíková (zľava), Marta Holubová a Dana Lacová v učebni základov automatizácie a regulácie, kde v laboratórnych podmienkach regulujú stupeň tlaku kontaktným manometrom. Na tomto princípe v potravinárskom priemysle pracujú napríklad zásobníky mlieka, v mäsopriemysle sa sleduje tlak pary. 30. marca 1979

sk
17. októbra 18:58

Tri študentské formuly znova vyrazia do škôl po Slovensku
Na snímke formula na spaľovací pohon AM Teamu, ktorá jazdí na benzín, dosiahne maximálnu rýchlosť 170 kilometrov za hodinu a zrýchlenie z nula na sto trvá asi 4,2 sekundy počas slávnostného štartu popularizačného turné študentov Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave s vlastnými konštrukciami automobilov po slovenských mestách v Bratislave 17. októbra 2014.

sk
17. októbra 15:02

Európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus v Nitre
Vyše 160 samostatných vystavovateľov prezentuje vyše 3000 študijných programov, ktoré možno študovať na slovenských alebo zahraničných školách na tohtoročnom jesennom Európskom veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus v priestoroch výstaviska Agrokomplex v Nitre 17. októbra 2014.

sk
17. októbra 10:20

Speváčka Svetlanna prekvapila novým umeleckým klipom
Videoklip, v ktorom dominuje krásna tanečníčka a budúca učiteľka matematiky a chémie Tereza Barakatová, sa nakrúcal v uliciach Petržalky a v Lužných lesoch.

sk

Téma TASR