pošlite nám tip
ŠIOV: Potravinári sú po škole vďaka príprave vo výrobe ako doma

ŠIOV: Potravinári sú po škole vďaka príprave vo výrobe ako doma

Predstavujeme odbory duálneho vzdelávania, kde žiaci dostanú po ukončení štúdia šancu pracovať v odbore, ktorému sa venovali. video

18. apríla 2018 13:49
V Bibiane možno zistiť, prečo a ako sa mení zemská atmosféra

V Bibiane možno zistiť, prečo a ako sa mení zemská atmosféra

V piatich častiach sú sprístupnené vedecké poznatky o slnečnej sústave, zemskej atmosfére.

včera 13:11
O Štúrovo pero sa tento rok uchádza 72 stredoškolských časopisov

O Štúrovo pero sa tento rok uchádza 72 stredoškolských časopisov

Víťazov bude porota vyberať spomedzi 72 stredoškolských a ôsmich vysokoškolských časopisov.

včera 13:46
Čitateľský oriešok rozvíja u žiakov čítanie a výtvarnú kreativitu

Čitateľský oriešok rozvíja u žiakov čítanie a výtvarnú kreativitu

Víťazov 4. ročníka vyhlásili vo štvrtok na záverečnom ceremoniáli v bratislavskom Zichyho paláci.

včera 10:45
Piaty ročník Univerzitnej noci literatúry klope na dvere

Piaty ročník Univerzitnej noci literatúry klope na dvere

Ideou 5. ročníka UNL je počas série netradičných čítaní predstaviť 7 titulov z vydavateľstiev, s ktorými UNL spolupracuje, 7jazykov, v ktorých sa na Univerzite Mateja Bela realizuje štúdium.

včera 13:07

Najnovšie správy

Prezentácie kvízu „Wer wird Europameister?“ (Kto bude majstrom Európy) Prezentácie kvízu „Wer wird Europameister?“ (Kto bude majstrom Európy)

Žiaci a žiačky z Košíc a severného Slovenska spolupracujú počas napínavého vedomostného kvízu od spoločnosti Bürger Europas e.V.

MŠVVaŠ chce zaviesť nový typ študijného programu MŠVVaŠ chce zaviesť nový typ študijného programu

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR plánuje zaviesť nový typ študijného programu, ide o interdisciplinárne štúdiá.

MŠVVaŠ chce  zriadiť Slovenskú akreditačnú agentúru pre vysoké školy MŠVVaŠ chce zriadiť Slovenskú akreditačnú agentúru pre vysoké školy

Funkčnosť a správna implementácia bude v zásade znamenať inštitucionálnu akreditáciu vysokej školy v študijnom odbore a stupni.

Bratislava: Deň Zeme oslávi Nové Mesto brigádami na viacerých školách Bratislava: Deň Zeme oslávi Nové Mesto brigádami na viacerých školách

Tie na sobotu (21.4.) pripravuje mestská časť v spolupráci s niektorými základnými školami (ZŠ) v jej zriaďovateľskej pôsobnosti.

Sociálne: Počet brigádujúcich študentov na dohody sa medziročne zvýšil Sociálne: Počet brigádujúcich študentov na dohody sa medziročne zvýšil

Ide pritom najmä o rast dohôd, v ktorých si študenti buď neuplatnili odvodovú výnimku, alebo prekročili hranicu príjmu 200 eur.

Kultúra: Akademický Prešov predstaví dramatické umenie vysokoškolákov Kultúra: Akademický Prešov predstaví dramatické umenie vysokoškolákov

Samotná súťaž amatérskej umeleckej tvorivosti vysokoškolákov Slovenska - 52. ročník Akademického Prešova sa začne v pondelok 23. apríla a potrvá štyri dni.

Konferencia v ŠPÚ otvorila diskusiu o potrebe podpory výučby jazykov Konferencia v ŠPÚ otvorila diskusiu o potrebe podpory výučby jazykov

Pre splnenie tohto cieľa je jedna z najefektívnejších ciest to, aby cudzí jazyk prekročil vlastné hodiny výučby a dostal sa aj do hodín výučby nejazykových predmetov.

 Prestížne ocenenie ŠKOLA ETWINNING pre dve desiatky slovenských škôl Prestížne ocenenie ŠKOLA ETWINNING pre dve desiatky slovenských škôl

Dve desiatky slovenských škôl získali prestížne ocenenie Škola eTwinning pre roky 2018-2019 za svoju aktívnu participáciu v programe eTwinning.

Štátne sviatky, pamätné dni, svetové a medzinárodné dni na 21.-27.4. Štátne sviatky, pamätné dni, svetové a medzinárodné dni na 21.-27.4.

Štátne sviatky, pamätné dni, svetové a medzinárodné dni na 21.-27. apríla.

Projekt „europa: meinewahl“ (Európa: moja voľba) Projekt „europa: meinewahl“ (Európa: moja voľba)

Pozvanie prijala poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Smolková

Vláda: MŠVVaŠ chce lepšie pripraviť študentov na trh práce Vláda: MŠVVaŠ chce lepšie pripraviť študentov na trh práce

Informatívny materiál z dielne rezortu školstva s názvom Informácia o opatreniach na zosúladenie vzdelávania na stredných školách s potrebami trhu práce vzala vláda v piatok na vedomie.

Predprimárne vzdelávanie v SR je v porovnaní s krajinami EÚ nízke Predprimárne vzdelávanie v SR je v porovnaní s krajinami EÚ nízke

Najnižší počet detí je možné sledovať v Košickom kraji (60 percent), Prešovskom kraji (67 percent) a v Banskobystrickom kraji (75 percent).

Svet očami školákov a škôlkarov bude súčasťou videoklipu

Pieseň naspievali umelci tvoriaci pre deti, medzi nimi Spievankovo, Miro Jaroš, Smejko, Tanculienka či Paci Pac.

Univerzita Komenského finančne podporila projekty 253 doktorandov Univerzita Komenského finančne podporila projekty 253 doktorandov

Mladí vedci skúmajú i účinky studenej plazmy na rakovinové bunky, elektromagnetické žiarenie z mobilov či vplyv konzumácie kolových nápojov.

Vstup zamestnávateľov do  duálneho vzdelávania bude efektívnejší Vstup zamestnávateľov do duálneho vzdelávania bude efektívnejší

Návrh novely zákona o odbornom vzdelávaní a prípravy z dielne ministerstva školstva má za cieľ odstrániť pomyselné bariéry pri ich vstupe do tohto systému vzdelávania.

Najmladší, najmenší, vyvolený... Najmladší, najmenší, vyvolený...

"Ryšavý mladík s krásnymi očami a peknou postavou,udatný bojovník, mocný kráľ. Chladnokrvný vrah, kajúcnik a autor prekrásnych žalmov a modlitieb. Jedna z najrozporuplnejších postáv Biblie." (P.Danko)

Postup do diecézneho kola Biblickej olympiády Postup do diecézneho kola Biblickej olympiády

Po úspešnom zvládnutí dekanátneho kola sa žiaci pripravujú na diecézne kolo,ktoré sa uskutoční 24. apríla 2018 v Spišskej Kapitule.

Združenia: MŠVVaŠ by malo podniknúť ďalšie kroky v projekte Edunet Združenia: MŠVVaŠ by malo podniknúť ďalšie kroky v projekte Edunet

Podľa Aliancie Fair-play a občianskeho zduženia Slovensko.

 Pred 125 rokmi sa narodil španielsky maliar Joan Miró Pred 125 rokmi sa narodil španielsky maliar Joan Miró

Výtvarník dokázal namaľovať obraz za desať sekúnd.

Zelený breh ovládli nadané deti z celého Slovenska Zelený breh ovládli nadané deti z celého Slovenska

V predvečer finálového kola súťaže Logická olympiáda mimoriadne nadaných detí z celého Slovenska sa uskutočnilo netradičné podujatie.

Školské noviny


Používaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac